پیوند ها


همایش فرهنگی و هنری غدیر:

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوههدف از برگزاری همایش فرهنگی و هنری غدیر را ایجاد روحیه شادی و نشاط درجامعه،ترویج فضایل امیرالمؤمنین(ع) و همچنین تشریح مسئله غدیر با زبان هنر عنوان نمود.

 

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش فرهنگی و هنری غدیر خبرداد و  بیان داشتند: این همایش با همکاری شهرداری ساوه و انجمن های فرهنگی و هنری در مورخ 14/6/96 در محل دریاچه تفریحی برگزار گردید.

      حسین محمودی فر در ابتدای همایش ضمن تبریک عید امامت و ولایت عنوان داشت واقعه غدیر خم به لحاظ اعتقادی،تاریخی و ... ازجایگاه بسیار بلندو مهمی برخوردار است که می توان از زوایا و ابعاد گوناگون بررسی و تحقیق درباره آن پرداخت.شایسته است هرکسی به اندازه توان مادی و معنوی خویش این واقعه سرنوشت ساز را زنده نگه دارد و به تبیین آن بپردازد چرا که رسالت و نبوت با امامت که در غدیر تجلی یافته است معنا پیدا می کند و استمرار می یابد.

    وی تأکید کرد بی شک واقعه جاویدان غدیر خم که به نصب ولایت حضرت علی (ع) انجامید تأثیر گذارترین حادثه صدر اسلام پس از بعثت نبی مکرم اسلام (ص) محسوب می شود.

    ایشان در ادامه ابراز نمود قرآن کریم از غدیر خم به عنوان  اتمام نعمت الهی بربندگان و مایه نا امیدی کافران از نفوذ در ارکان رکنی اسلام یاد کرده و پیامبراکرم(ص) نیز با معرفی حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) به عنوان جانشین بلافصل خود بررسالت ماندگار خویش خاتمیت بخشیده است.

     ایشان درادامه هدف از برگزاری همایش فرهنگی و هنری غدیر را ایجاد روحیه شادی و نشاط درجامعه،ترویج فضایل امیرالمؤمنین(ع) و همچنین تشریح مسئله غدیر با زبان هنر عنوان نمود.

 

   برنامه های این همایش:اجرای طنز نمایش خیابانی با موضوع عفاف و حجاب،مرشدخوانی،ایستگاه نقاشی، غرفه صنایع دستی،خوشنویسی و کتابت غدیر توسط انجمن خوشنویسان،اجرای زنده نقاشی توسط هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی و غرفه گریم کودکان و درپایان اهداء جوایز به کودکان

.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.