پیوند ها


جشن بزرگ پیوند آسمانی 10

    حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن بزرگ پیوند آسمانی 10 خبرداد و ابراز نمود:

       این همایش به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری کانون فرهنگی و هنری سلمان فارسی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و پایگاه بسیج خواهران رضوان 6 درمورخ 1/6/96 با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی کارشناس خانواده درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این همایش حسین محمودی فر ضمن تبریک هفته دولت و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بیان داشت:  حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) تنها زوج معصوم جهان هستند و سیره آن بزرگواران و قول و فعل آنها برای ما حجت است آن بزرگواران الگوهای برتر آفرینش از سوی خدا تعیین شدند و اگر ما در پی یافتن راه سعادت دنیا و آخرت هستیم باید خودمان را متمسک به سیره آن بزرگواران نماییم و از آنها درس و الگو بگیریم.

   وی گفت صفا،صداقت و عشق در کنار معنویت از خصلت های برجسته زندگی مشترک حضرت علی(ع) و حضـرت فاطمه(س)  می باشد که می توانند الگوی ما قرار بگیرند.

   ایشان تصریح کرد امروز با توجه به حاکمیت زندگی مدرن و ماشینی بیش از هرزمان دیگری ضرورت آسان کردن سنت ازدواج بین جوانان احساس می شود و الگو برداری از سیره حضرت زهرا(س) بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.

   حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی کارشناس خانواده با اشاره به چگونگی خواستگاری حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و اقلام جهیزیه آن حضرت بیان داشتند.

    زوجین زندگی را با امید و توکل شروع نمایند وی گفت انتخاب همیشه تابع انتخاب خوب نیست و نیاز به آگاهی و ایمان دارد و می بایست انسان در مواقع عصبانیت استفاده از عقل و منطق را مد نظر قراردهد.

    ایشان همچنین افزود: والدین توجه نمایند که فاصله بین عقدو عروسی نباید از یک سال طول بکشد زیرا موجب بحران و ایجاد مشکلات می گردد و پرخطرترین و مهمترین زمان زندگی دو سال اول است که اگر در این مدت زندگی را خوب مدیریت نماید در آینده زندگی موفقی خواهند داشت.

     دکتر غلامی تصریح نمود بزرگترین سرمایه زندگی،اعتماد و محبت می باشد که زوجین می بایست دقت نمایند که اعتماد سلب نشود اگر سلب گردد دیگر برگشتی نخواهد داشت و همچنین اگر محبت را در قلب کسی بخشکانی دیگر محبت برگشت ندارد.

و سعی گردد قوانین زیرپا گذاشته نشود که اگر این اتفاق رخ دهد قوانین زندگی زیر پا گذاشته می شود.

   اجرای تئاتر طنز شعرخوانی- مولودی خوانی و اهداء جوایز به صورت نمادین به شش زوج که کمترین مهریه را داشتند از دیگر برنامه های این همایش بود.

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.