پیوند ها


جشن بزرگ پیوند آسمانی 10

    حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن بزرگ پیوند آسمانی 10 خبرداد و ابراز نمود:

       این همایش به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری کانون فرهنگی و هنری سلمان فارسی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و پایگاه بسیج خواهران رضوان 6 درمورخ 1/6/96 با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی کارشناس خانواده درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این همایش حسین محمودی فر ضمن تبریک هفته دولت و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بیان داشت:  حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) تنها زوج معصوم جهان هستند و سیره آن بزرگواران و قول و فعل آنها برای ما حجت است آن بزرگواران الگوهای برتر آفرینش از سوی خدا تعیین شدند و اگر ما در پی یافتن راه سعادت دنیا و آخرت هستیم باید خودمان را متمسک به سیره آن بزرگواران نماییم و از آنها درس و الگو بگیریم.

   وی گفت صفا،صداقت و عشق در کنار معنویت از خصلت های برجسته زندگی مشترک حضرت علی(ع) و حضـرت فاطمه(س)  می باشد که می توانند الگوی ما قرار بگیرند.

   ایشان تصریح کرد امروز با توجه به حاکمیت زندگی مدرن و ماشینی بیش از هرزمان دیگری ضرورت آسان کردن سنت ازدواج بین جوانان احساس می شود و الگو برداری از سیره حضرت زهرا(س) بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.

   حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامی کارشناس خانواده با اشاره به چگونگی خواستگاری حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و اقلام جهیزیه آن حضرت بیان داشتند.

    زوجین زندگی را با امید و توکل شروع نمایند وی گفت انتخاب همیشه تابع انتخاب خوب نیست و نیاز به آگاهی و ایمان دارد و می بایست انسان در مواقع عصبانیت استفاده از عقل و منطق را مد نظر قراردهد.

    ایشان همچنین افزود: والدین توجه نمایند که فاصله بین عقدو عروسی نباید از یک سال طول بکشد زیرا موجب بحران و ایجاد مشکلات می گردد و پرخطرترین و مهمترین زمان زندگی دو سال اول است که اگر در این مدت زندگی را خوب مدیریت نماید در آینده زندگی موفقی خواهند داشت.

     دکتر غلامی تصریح نمود بزرگترین سرمایه زندگی،اعتماد و محبت می باشد که زوجین می بایست دقت نمایند که اعتماد سلب نشود اگر سلب گردد دیگر برگشتی نخواهد داشت و همچنین اگر محبت را در قلب کسی بخشکانی دیگر محبت برگشت ندارد.

و سعی گردد قوانین زیرپا گذاشته نشود که اگر این اتفاق رخ دهد قوانین زندگی زیر پا گذاشته می شود.

   اجرای تئاتر طنز شعرخوانی- مولودی خوانی و اهداء جوایز به صورت نمادین به شش زوج که کمترین مهریه را داشتند از دیگر برنامه های این همایش بود.

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.