پیوند ها


پنجاه و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی

  حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد ابراهيم حسيني امام جمعه و رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ساوه بيان داشت: شورای فرهنگ عمومی یک شورای تشریفاتی نیست بلکه مرجعی عالی برای تصمیم گیری در حوزه فرهنگ است كه در این شورا کار مشورتی صرف انجام نمی شود بلکه مشورت های صورت گرفته منجر به تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه فرهنگی شهرستان می شود و در اين راستا شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با برگزاری جلسات مستمر مصوبات خوبی را در حوزه فرهنگ داشته و به توفیقات خوبی دست یافته است.

حسين محمودي فر رييس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي و دبير شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ساوه از برگزاري پنجاه و سومين جلسه شوراي فرهنگ عمومي خبر داد و بيان داشت :

 اين جلسه  در روز سه شنبه مورخ 17/5/96  راس ساعت 30/11 صبح در محل دفتر امام جمعه محترم شهر ساوه برگزار گرديد.

در اين جلسه پس از تلاوت آياتي چند از كلام ا... مجيد حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد ابراهيم حسيني امام جمعه و رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ساوه بيان داشت: شورای فرهنگ عمومی یک شورای تشریفاتی نیست بلکه مرجعی عالی برای تصمیم گیری در حوزه فرهنگ است كه در این شورا کار مشورتی صرف انجام نمی شود بلکه مشورت های صورت گرفته منجر به تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه فرهنگی شهرستان می شود و در اين راستا شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با برگزاری جلسات مستمر مصوبات خوبی را در حوزه فرهنگ داشته و به توفیقات خوبی دست یافته است.

امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور دوازدهم گفت: سخنان سنجیده رئیس جمهور در مراسم تحلیف مایه دلگرمی ملت ایران شده و اعتماد عمومی که سرمایه نظام است را تقویت کرد.

ايشان با توجه به در پیش بودن هفته دولت اظهار کرد: دولت به عنوان رکن حاکمیت متعلق به نظام اسلامی است و باید همه دستگاهها در برنامه های این هفته مشارکت داشته باشند.

رييس شوراي فرهنگ عمومي با تبریک روز خبرنگار از خبرنگاران به عنوان حلقه واسط بین مردم و دولت یاد کرد و گفت: خبرنگاران به عنوان دیده بانان جامعه با رصد اتفاقات به دنبال حل مشکلات مردم هستند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به در پیش بودن عید سعید غدیر از این روز به عنوان عیدالله الاکبر یاد کرد و بر برگزاری برنامه های باشکوه در این ایام تاکید کرد.

معاون امور عمرانی فرمانداری ساوه در اين جلسه بيان داشت : طرح ساماندهی حاشیه نشین های ساوه با احداث پایگاه های سلامت و فرهنگی با مشارکت بسیج در حال اجراست.

سید مهدی حسینی همچنین با اشاره به فعالیت ستاد بازآفرینی شهری در ساوه گفت: تخصیص بودجه های ملی و استانی از سوی این ستاد‌ گام مهمی در ساماندهی نقاط حاشیه ای است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از قانون جدید مجلس در خصوص برطرف شدن بلاتکلیفی حاشیه شهرها گفت: در قانون جدید صدور مجوز آب، برق، گاز و سایر خدماتی که توسط ادارات خدمات رسان صورت می گیرد بدون استعلام از شهرداری انجام خواهد شد.

وی گفت: این قانون به منظور جلوگیری از پرت منابع ملی در راستای جلوگیری از استفاده غیرمجاز آب و برق و ... صورت می گیرد و ادارات خدمات رسان موظف شدند که انشعاب غیر دائم را بدون اخذ مجوز از شهرداری رسیدگی کند و شهرداری نیز از تاریخ واگذاری توسط این ادارات به مدت سه سال مهلت دارد که نسبت به وصول مطالبات اقدام کند. البته تدابیر لازم برای جلوگیری از تشدید ساخت و ساز غیر مجاز هم باید اتخاذ شود.

 در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن گراميداشت روز خبرنگار و ياد و خاطره شهيد صارمي و تبريك اين روز به خبرنگاران ، با قرائت دستور پنجاه و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: گزارش ادارات در خصوص اجرای طرح اوقات فراغت، گزارش معاونت فرمانداری در خصوص تشکیل کمیته بازآفرینی و پایدار شهری برای رفع مشکل حاشیه نشینان، بحث و بررسی در خصوص ترویج ورزش و تفریحات سالم، بررسی معضل اعتیاد و چگونگی پیشگیری و توانمندی جامعه در برابر اعتیاد و گزارش دانشکده علوم پزشکی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی از جمله دستورات این جلسه است.

حسین محمودی فر افزود: علاوه بر برگزاري كلاسهاي اوقات فراغت در رشته هاي مختلف فرهنگي هنري درمحل فرهنگسراي ارشاد اجرای نمایش های خیابانی با موضوع آسیب های اجتماعی در نقاط مختلف شهر، اكران فيلم هاي سينمايي ،  برگزاري کارگاه هاي  آموزشی در رشته هنرهاي تجسمی ، فيلم سازي ، نمايش و همايش هاي تحكيم خانواده  از جمله مواردی است که در اوقات فراغت اجرا می شود و بازتاب های خوبی هم داشته است.

 

در این جلسه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه، اداره آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، اداره ورزش و جوانان و کانون فرهنگی و هنری مساجد به بیان فعالیت های اوقات فراغت پرداختند و معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی به گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بیماری ایدز پرداخت.

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.