پیوند ها


همایش با محوریت عشق و جلوگیری از طلاق عاطفی

 

    دکتر اقبالی نسب  حافظ وقاری وروان درمان بیان داشتند یکی از مسائل مهمی که در طلاق عاطفی رخ می دهد این است که چون نیاز های زوجین توسط یکدیگر برآورده نمی شود، رفته رفته به جای وجوه مشترک، هر یک به اختلافات و نقاط ضعف دیگری می اندیشد.

حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش با محوریت مدیریت عشق وجلوگیری از طلاق عاطفی خبر داد و بیان داشتند :

 این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، موسسه قرآنی طه ، موسسه قرآن و نهج البلاغه امام سجاد (ع) و کانون فرهنگی وهنری طه در مورخ 15/5/96 با سخنرانی دکتر اقبالی نسب  حافظ وقاری وروان درمان و با حضور مربیان قرانی ، موسسات ،کانونهای مساجدوخانواده های ایثارگران  در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

 در این همایش دکتر اقبالی نسب به بررسی مشکلات خانواد ها وراههای برطرف شدن آن پرداخت وعنوان داشتتندطلاق عاطفی را حتی طلاق پنهان نیز می نامند چرا که همسران در محیط های اجتماعی ممکن است خوب و صمیمی به نظر برسند، اما در تنهایی قادر به تحمل یکدیگر نباشند. این سرد شدن ها ممکن است در آغاز یک طرفه باشد، اما اندکی که بگذرد دو طرفه می شود به مرور زمان زوجین دیگر نه نگران هم می شوند و نه نسبت به یکدیگر عاطفه مثبتی بروز می دهند.زندگی زیر یک سقف در حالی که در واقع هیچ ارتباط رضایت بخشی بین آن ها وجود ندارد وتحمل مشکلات را دشوار و ادامه زندگی را دشوار تر می سازد.این روند ممکن است حتی سال ها به طول بینجامد و در نهایت به طلاق قانونی منتهی شود.

 وی گفت یکی از مسائل مهمی که در طلاق عاطفی رخ می دهد این است که چون نیاز های زوجین توسط یکدیگر برآورده نمی شود، رفته رفته به جای وجوه مشترک، هر یک به اختلافات و نقاط ضعف دیگری می اندیشد.

پیامد این تمرکز منفی، برجسته کردن اختلافات و نادیده گرفتن اشتراکات است که به فضای فردی وسعت می بخشد و فضای اشتیاق کم می شود، صمیمیت از بین می رود 

دکتر اقبالی نسب اظهار نموداز جمله دلایل بروز طلاق های عاطفی می توان به این موارد اشاره کرد که البته در میان دیگر دلایل طلاق، شایع ترین ها هستند؛ وجود ویژگی های اخلاقی نامطلوب در زوجین، ازدواج دیر هنگام، خشونت یکی از زوجین، دخالت های بی مورد دیگران در زندگی مشترک، بیکاری یا از دست دادن موقعیت شغلی، به خطر افتادن وضعیت اقتصادی خانواده و در نهایت ضعف مهارت های ارتباطی کلامی و غير كلاميو مهم ترین نکته ای که توجه به آن می تواند مانع از بروز بسیاری از جدایی های عاطفی شود این است که همسران در شناخت و برطرف کردن نیازهای عاطفی یکدیگر، ناموفق هستند

دکتر اقبالی نسب در اد امه خودسازی طرفین را گام اول دربهبودی روابط زناشویی اعلام نمود در مرحله دوم به بیان راه حلهایی جهت تقویت واستحکام رابطه همسران اعلام کرد. نکته بسیار جالب در این همایش تلفیق ایات قران ونکات روانشناسی بود که برای خانواه ها بسیار جذاب بود.

 ضمنا جلسه بعدی همایش ۲۵ مرداد ماه ساعت ۸/۵در محل سالن سلمان ساوجی برگزار میشود

 

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.