پیوند ها


جلسه مشترک کارگروه بانوان و خانواده

    حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلام شهرستان ساوه از جلسه مشترک کارگروه بانوان و خانواده خبر داد و بیان داشت

      در راستای اجرای بند 12 از سیاست های کلی خانواده  جلسه ای درروز دوشنبه مورخ 26/4/96 رأس ساعت 10 صبح در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه تشکیل گردید.

      دراین جلسه حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن عرض خیرمقدم بیان داشت:ازسیاست های شانزده گانه مقام معظم رهبری در زمینه خانواده بند 12 آن «حمایت ازعزت و کرامت همسری نقش مادری و خانه داری زنان و نقش پدری و اقتصاد مردان و مسئولیت تربیتی و معنوی زنان و مردان و توانمندسازی اعضاء خانواده در مسئولیت پذیری تعاملات خانوادگی و ایفاءنقش پدری و اقتصادی مردان و مسئولیت تربیتی و معنوی زنان و مردان و توانمند سازی اعضای خانواده در مسئولیت پذیری تعاملات خانوادگی و ایفاء نقش و رسالت خود می باشد» که در این بند به تمام آنچه که یک خانـواده بردوش می گیرد اشاره دارد و نقش مادران و پدران به خوبی بیان شده است که باید خانواده به درونش نگاه کند و همچنین نگاه جامعه به خانواده به عنوان کانون زیرساختی که مهمترین نقش را برای عناصربشری  و تربیت آن ایفا می کند.

     ایشان ابراز نمودند خانواده عنصر اصلی جامعه است و زن و مرد با یک مشارکت مهم زن  عهده دار نقش مادر و مرد عهده دار وظیفه پدری و تحمل مسئولیت اقتصادی را دارد و هرکدام مسئولیت تربیت یکدیگر و فرزندان را به عهده دارند.

    حسین محمودی فر اظهار نمود مادر که وظیفه مادری و تربیت را دارد اگر وارد عرصه تولید اقتصادی شود از وظیفه اصلی خود که گرم نگه داشتن کانون خانواده و تربیت باشد دور شده و باعث تزلزل خانه و جامعه  می شود و مرد هم که مسئولیت وظیفه اقتصادی خانه را بردوش دارد باید تلاش کند امرار معاش خانه را تأمین کند.

   وی در ادامه گفت درکنار نقش مادری و پدری دو وظیفه مهم بردوش پدر و مادر است اول وظیفه تربیت یکدیگر و دوم تربیت فرزندان ، بزرگترین نقش پدر و مادر تربیت فرزندان است و در پایان پس از بحث و بررسی برنامه هایی پیش بینی و به تصویب رسید.

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.