پیوند ها


همایش تجلیل از مقام علمی ادبی و پژوهشی دکتر فخاریان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش تجلیل از مقام علمی، ادبی و  پژوهشی دکتر ابوالقاسم فخاریان در این شهرستان خبر داد.

حسین محمودی فر افزود: در ادامه سلسله همایش‌های تجلیل از چهره های ماندگار علمی، ادبی و پژوهشی شهرستان ساوه، این بار آئین تجلیل از دکتر فخاریان ساوجی در روز دوشنبه 19 تیرماه از ساعت 18.30 در سالن سلمان ساوجی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: استاد فخاریان در سال 1305هجری شمسی در شهر ساوه متولد شد و از همان کودکی علاقه وافری به نوشتن داشت و هم‌اکنون که در سن 90 سالگی است همچنان با همان عشق و علاقه به نویسندگی علاقه دارد.

محمودی‌فر تدریس در دانشگاه ها و مراکز علمی را از سوابق استاد فخاریان دانست و افزود: از آثار به چاپ رسیده استاد می توان مجموعه رباعیات با عنوان شراره‌های دل، دیوان سمندر ساوجی و کرشمه‌های قلم و دیوان اشعار را نام برد .

وی در خصوص چاپ کتاب تاریخ و جغرافیای مفصل شهرستان ساوه توسط استاد فخاریان نیز گفت: این کتاب شامل آنچه در قرون متمادی در ساوه رخ داده و شرح حال تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ملی قدیم از زمان سلطنت مظفر الدین شاه تا زمان حاضر است و حاوی مطالبی است که تاکنون در هیچ کتابی چاپ نشده و شروع آن از سال 1341هجری خورشیدی بوده است

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.